Salon krásy Hodonín - MADAME
KLASICKÁ MASÁŽ

Klasická masáž se využívá především jako masáž léčebná a zároveň slouží k doléčení. Je vhodná zejména k řešení chronických, bolestivých stavů, kde napomáhá k uvolnění svalových spasmů a blokací, které vznikají v důsledku různých úrazů a přetěžování organismu. Zahrnuje v sobě systematické pohyby jako je hnětení, vytírání, tepání, chvění a podobné, s cílem navodit stav uvolnění. Posiluje celkový zdravotní stav a zvyšuje odolnost organismu. Současně ovlivňuje stav centrální nervové soustavy, který zpětně působí na periferní orgány a jejich funkce.

BREUSSOVA MASÁŽ

Breussova masáž je energetická masáž. Pochází od Rudolfa Breusse, rakouského léčitele, který je u nás známý 42denní léčebnou kůrou proti rakovině. Tato masáž regeneruje meziobratlovéplotýnky, čímžřeší široké spektrum zdravotních těžkostí a mimo jiné vede k odbourání uložených psychických problémů.

Podle Rudolfa Breusse neexistují opotřebovanéplotýnky, ale degenerované, které se touto masáží regenerují. Plotýnka je vlastně porézní houba a z 90% je tvořena vodou. K dobré funkčnosti potřebuje nejen vodu (což znamená dodržování pitného režimu), aby nebyla vysušená, ale taktéž výživu. Plotýnky se regenerují v noci, proto je dobré se před spaním protáhnout, aby byla páteř uvolněná.

Breussovou masáží zad se v podstatě oddalují obratle od sebe, aby měla plotýnka dostatek místa. Vmasíruje se olej. Jde o za studena lisovaný olivový olej, s třezalkou anebo třezalkovýolej. Tím se dosáhne nabobtnání meziobratlových plotýnek a dochází k uvolnění nervů, které v oblasti páteře vycházejí do celého těla. Po jemné masáži se přikládá na záda hedvábný papír a s postupným přikládáním rukou dochází k magnetizmu. Toto umožní, že třezalkovýolejproniká hlouběji do zad. Tato masáž se skvěle kombinuje s Dornovou metodou.

ČÍNSKA ENERGETICKÁ (MERIDIÁNOVÁ) MASÁŽ

Jedná se o masáž, jejíž kořeny vycházejí z tradičníčínské medicíny. Je založena na praxi stovek generací před námi a je otevřena všem způsobům poznávání. Energie Qi (Chi) proudí v drahách nazývaných „meridiány“, kterých je 12 základních a shromažďuje se v energetických centrech „čakrách“. Proudění energie je z různých důvodů (stravovací návyky, civilizační vlivy, stres ...) nedostatečné, blokované, čímž se vytváří podmínky pro vznik nemocí, nejprve skrytých, posléze otevřených. Čínská energetická masáž se soustředí na stimulaci energetického systému lidského těla, tím dosahuje vyrovnanosti pólů Jin a Jang, které tvoří nedělitelnou součást. Toto má za následek zlepšení fyzického i psychického stavu člověka.

MEDOVÁ DETOXIKAČNÍ MASÁŽ

Léčivou sílu medu poznali už staří Egypťané. Med nebyl jen potravinou, ale byl důležitou součástí různých zkrášlovacích přípravků, čímž potvrdil své blahodárnéúčinky na pleť. V našem případě nejde o masáž v pravém slova smyslu. Pumpovacími pohyby při medové masáži působí léčivá síla medu pokožkou přímo na organismus. Skrze reflexní zóny páteře a hlavně meridiány močového měchýře stimuluje medová masážčinnost vnitřních orgánů, čímž se podílí na jejich léčení a výrazně oživuje celý organismus. Je účinná při velkém počtu civilizačních nemocí. Zároveň obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu. Doporučuje se převážně v jarním a podzimním období, kdy lidské tělo prochází změnami, které ovlivňuje střídání ročních období.

INDICKÁ MASÁŽ HLAVY

Praktikuje se už více než 4 000 let. Indická masáž hlavy uvolňuje napětí a stres, se kterým přicházíme každodenně do styku a kterému jsme neustále vystavovaní. Dokonale uvolňuje svaly, prokrvuje pokožku, pomáhá při bolestech hlavy a migrénách, bolestech očí, působí proti napětí v ramenou, krku a šíji. Zlepšuje kvalitu vlasů, navozuje pocit duševní pohody a celkově fyzicky a psychicky harmonizuje organismus. Realizuje se v akutním případě suchou rukou přes oděv v případě nástupu bolesti hlavy, anebo za pomoci minimálního množství směsi panenského oleje a éterických olejů. V průběhu 20-30 minut dochází k postupnému uvolnění ramen, zátylku, krku, vlasové i obličejovéčásti hlavy.

THAJSKÁ FOOT MASÁŽ

Jde o reflexní, resp. akupresurní masáž reflexních bodů na chodidlech. Na jemný peeling navazuje masáž thajskými vonnými oleji v kombinaci s originálním thajským krémem. Stimulací reflexních bodů na chodidlech je možné dosáhnout pocitu lehkosti a svěžesti. Pomocí této formy masáže můžeme dosáhnout zlepšení nejrůznějších problémů, nejen orgánových, svalových a kosterních, ale i zlepšení psychického stavu.

Fotogalerie

Ceník

« Zpět